Enerji Tesisleri İşletmeciliği (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Enerji Tesisleri İşletmeciliği (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Enerji Tesisleri İşletmeciliği taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Enerji Tesisleri İşletmeciliği başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Enerji Tesisleri İşletmeciliği bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Enerji Tesisleri İşletmeciliği taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ – KKTC UYRUKLU KONTENJANI takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında başka bir üniversite bulunmamaktadır.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Enerji Tesisleri İşletmeciliği taban puanları adına ortalama iki yüz on ile iki yüz yirmi TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 1 milyon 300 bin – 1 milyon 400 bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Enerji Tesisleri İşletmeciliği başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Enerji Tesisleri İşletmeciliği başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

  Yapı Yalıtım Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİEnerji Tesisleri İşletmeciliğiTYT15212,926981380839
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİEnerji Tesisleri İşletmeciliği (KKTC Uyruklu)TYT1