Endüstriyel Tavukçuluk (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Endüstriyel Tavukçuluk (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Endüstriyel Tavukçuluk taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Endüstriyel Tavukçuluk başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Endüstriyel Tavukçuluk bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Endüstriyel Tavukçuluk taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Endüstriyel Tavukçuluk taban puanları adına ortalama 200 – 250 TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 1 milyon – 1 milyon 500 bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Endüstriyel Tavukçuluk başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Endüstriyel Tavukçuluk başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİEndüstriyel TavukçulukTYT15OluşmadıOluşmadı
  Kazak Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)