En Uzun Yüzyıl – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

YKS Tarih En Uzun Yüzyıl Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Osmanlı Devleti’nin gerileme döneminin sonları ve tamamen ortadan kalkması arasında geçen süreyi işlediğimiz konu ile Tarih dersine devam ediyoruz. Ünitenin isminin En Uzun Yüzyıl olarak belirlenmesinde yaşanan yüzlerce olay, değişen onlarca padişah ve farklı konuların etkisi büyük. Dünyanın süper gücünden birden hastalıkla hale geçen ve yavaş yavaş çürüyen imparatorluğun bu zorlu dönemde yaşadıklarını YKS Tarih En Uzun Yüzyıl konu anlatımı videosunda öğrenecek ve beraberinde YKS Tarih En Uzun Yüzyıl soru çözümü videosu ile pratik yapabileceksiniz.

YKS TARİH (TYT-AYT) TÜM KAYNAKLAR İÇİN TIKLAYIN ★

Dersi iyi şekilde anlamak adına ilk olarak diğer devletlerin durumlarını incelememiz gerekecek. Almanya, Fransa, İngiltere gibi önemli devletlerin sömürgecilik faaliyetleri ve Osmanlı üzerinde hayallerini, toplantılarını ve imzaları konuşacağız. Ardından gelen ülke isyanlarını ve hangi ülkenin bağımsızlık ilan ettiğini, hangilerinin savaşta karşımızda yer aldığını göreceğiz. Ünitede önemli konuların başında Sırplar gibi toplulukların milliyetçi isyanlar, Mısır sorunu ve bu sorunun getirdikleri, Kırım Savaşı, 93 Harbi vb. gibi yıkılışın temel faktörleri yer almaktadır.

  Osmanlı Devletinde Arayış Yılları - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Bunların yanı sıra Avrupa’yı yakalayabilmek için yapılan Islahatlar, demokrasiye yavaş yavaş geçiş evreleri ve kaybedilen topraklar üzerine de yoğunlaşacağız. Kısacası bu yazı ve videoda görecekleriniz kendi tarihimiz açısından iç karartan meseleler durumunda.

Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünün en derin izlerini görebileceğimiz ünite, sınav sistemi bakımından oldukça seviliyor. Geçtiğimiz yıllara baktğımızda her sene muhakkak bir soru şeklinde karşımıza çıkıyor ki yeni sınav sisteminde YKS Tarih açısından en az 1 soru geleceğiniz düşünmekteyiz.

En Uzun Yüzyıl Konu Anlatımlı Video

Öncelikle her sene muhakkak bir soru şeklinde karşımıza çıkmasından dolayı başta konu anlatımı olmak üzere tüm kaynak türlerine iyi hakim olmanızı öneriyoruz. Biz sizler için yaklaşık 1 saatlik, etkili bir video bulduk. Kampüs kanalı tarafından yayınlanan ve güncel YKS Tarih müfredatına uygun şekilde entegre edilen bu videoda, ders içeriğinde yer alan tüm alt başlıkları ve ince noktaları görebilirsiniz. En Uzun Yüzyıl konu anlatımı için en azından 2 kere izlemenizi tavsiye ediyoruz.

En Uzun Yüzyıl Soru Çözümlü Video

Ünitede bazı ince detaylar genelde sınavın ilgi alanına girmekte ve sık sık karşımıza gelmektedir. Bu tarz soruları ve tiplerini görmek için ya yardım almalısınız ya da direkt internette yer alan çözümlü videolara göz gezdirmelisiniz. Bizim bu konuda tavsiyemiz Hocalara Geldik tarafından hazırlanmış ve Çözüm Yayınları 3D YKS Tarih soru bankası kaynak alınarak hazırlanmış video olmaktadır. 15 dakikada birçok soru çeşidini görebilirsiniz. Böylece En Uzun Yüzyıl soru çözümü açısından sıkıntı yaşamazsınız.

  Soğuk Savaş Dönemi - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

YKS Tarih Soruları için geçmiş yıllara bakmanızı öneriyoruz. Bu istatistiklere göre en çok gelebilecek, kesin gelebilecek veya düşük ihtimal gelir gibi yorumlar yapabilirsiniz.