En İyi Zara Erkek ve Kadın Parfümleri – 2021 Güncel

Antik çağdan beri süre gelen parfüm ve güzel kokulara olan ilgi özellikle 21. yüzyıl ile birlikte boyut atladı. Birçok ünlü firma, uzun AR-GE faaliyetlerinin sonunda en iyi kokuyu bulmak için büyük bir yarış içine girdi. Bunlardan birisi de özellikle orta segmentte parfümler üreten Zara olmaktadır. Bu yazımızda sizlere en iyi zara erkek ve kadın parfümlerinden bahsederek, şu an rahatlıkla mağazalarınızda bulunan ürünleri ve detaylarını aktaracağız.

Zara Bright Rose

Kadınların büyük bir kısmının kokusuna hayran kaldığı Narciso Rodriguez For Her isimli parfümle birebir aynı özelliklere sahip olan ve klonu olarak nitelendirilebilecek Zara Bright Rose parfümü hem kokusu hem de şişesi ile sizlerden tam not alacaktır. Gül ve zambak kokuları ile koku açılışını yapacağınız bu parfümde özellikle gül kokusu baskın şekilde hissedilmektedir. Parfüm teninizde kurudukça paçuli notasında kokular ortaya çıkmakta ve bu şekilde güzel bir ahenk yakalanmaktadır. Gül ve paçuli kokusunun birleşimi ile hafif bir pudra kokusunu da hissedeceksiniz.

Kalıcılığı ve etrafa yayılması konusunda orta segmen bir ürün olan Zara Bright Rose ürünü fiyat / performans ürünüdür. Oldukça uygun fiyata satılan bu parfümü mağazalardan veya online satış noktalarından rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Zara Black Peony

Zara parfüm yorumları yaptığımız yazımızda ikinci ürün olarak Zara Black Peony ‘ye yer verdik. Kadınların en sevdiği parfümlerden biri olduğunu düşündüğümüz bu ürün, genel özelliklerine baktığımızda Flowerbomb isimli ünlü parfüm ile benzer özelliklere sahiptir. Ağırlıklı olarak vanilya kokusunu sizlere sunan Zara Black Peony ayrıca yasemin ve manolya kokuları da içermekte. Bu üç kokunun birleşimi ile rahatlatıcı ve hoş bir koku elde edilmiş.

Fakat genel anlamda tatlı parfümleri sevenlerin tercihi olabilecek Zara Black Peony, parfüm yorumlarımızda olumlu not verebileceğimiz bir üründür. Kalıcılığı ortalama 5-6 saat süren bu ürünü özellikle gün boyunca kullanmak istiyorsanız yanınızdan ayırmamanız gerekir.

Sizlere Zara kadın parfüm yorumları için iki ürün seçtik. Fakat bunun dışında onlarca Zara ve yüzlerce diğer markaların parfüm yorumlarını parfumyorumlari.net adresinde inceleyebilirsiniz.

Zara Gourmand Leather

JPG Ultra Male isimli ünlü parfümün bir benzeri veya klonu olarak da düşünebileceğimiz Zara Gourmand Leather, bu parfümle oldukça benzer özelliklere sahiptir. Erkek parfümü kategorisinde incelediğimiz ürün tatlı sakızlara benzeyen bir kokuya sahip. Özellikle çevrenizde kadın varsa, bu kokuyu çok beğenecektir.

Özellikle daha önce JPG Ultra Male parfümünü kullanmışsanız Zara Gourmand Leather sıktıktan yaklaşık 10 dakika sonra tamamen aynı kokuyu size verecektir. Bu özelliklerine göre oldukça uygun bir fiyattan satılan ürün, kalıcılığı ve yayılımı ile tam bir fiyat / performans ürünüdür.

Zara 9.0

Erkek parfümlerinde ikinci sırada Zara 9.0 ürünü gelmektedir. Parfüm yorumları yaparken en çok keyif aldığımız ve özellikle kokusuna hasta olduğumuz Zara 9.0 genel anlamda Dior Homme ve Valentino Uomo parfümleri ile benzerlik göstermektedir. Kokunun açılışında Dior Homme’ye ve kurudukça Valentino Uomo’ya benzediğini söylemek mümkün.

Bergamot, vetiver ve amber kokularının birleşiminden oluşan Zara 9.0 koku üstünüze sinmeye başladıkça kişniş ve kakule kokularını hissetmektesiniz. Hafif bir ruj kokusu da hissedeceğiniz bu zara erkek parfümünde çekicilik tam olarak buradan geliyor. Orta segmentte kalıcılık ve yayılıma sahip olan bu ürünü mağazalarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Zara Seoul

Zara erkek parfüm yorumları konusunda üçüncü ve son sırada Zara Seoul ürünü gelmektedir. Turunçgiller ve baharat kokuları ile açılışını yapan ve ilerleyen zamanda özellikle mandalina kokusunun etkin olmaya başladığı Zara Seoul parfümü kurumaya başladıkça kendini ferah bir kokuya dönüştürüyor ve su esintilerini etrafınızda hissetmenizi sağlıyor. Özellikle su temasının hissedilmesi yaklaşık 1 saat kadar sürüyor. Başta baharat ve turunçgiller ile başlaması da su temasının daha net bir şekilde hissedilmesini sağlıyor.

Invictus parfümünü kullananların rahatlıkla benimseyebileceği, Invictus’a göre bir kademe daha tatlı olarak ifade edilebilecek Zara Seoul, benzeri ürünün neredeyse %20 ‘si fiyata Zara mağazalarında bulunmakta. Özellikle Zara erkek parfümü arayanlar için kesinlikle öne çıkacaktır.

Bu yazımızda sizde başta 2 adet zara kadın parfüm yorumlarına yer verirken daha sonra 3 adet kesinlikle önerdiğimiz Zara erkek parfüm yorumlarına yer verdik. Sizin de özellikle belirtmek istediğiniz bir durum veya farklı bir ürün varsa yorum bölümünden bizimle irtibata geçebilir veya mail gönderebilirsiniz. Ayrıca tüm parfüm yorumlarını daha detaylı şekilde incelemek için parfumyorumlari.net adresini ziyaret edebilir ve piyasanın en iyi ürünleri, klonları ve benzerleri hakkında detaylı ve geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.