En İyi Köpek Mamaları – Ucuz ve Kaliteli Markalar

Evde baktığımız köpekler genellikle cins olduklarından dolayı yemelerine içmelerine dikkat edilmesi gerekiyor. Sokak köpeklerinin beslendiği şekilde hayatta kalmaları mümkün olmuyor genellikle. Bu açıdan alacağınız köpek mamaları ve diğer besinlere dikkat etmeli, en doğrusunu seçmelisiniz. Sizlere en iyi köpek mamalarını yavru, yetişkin ve yaşlı olarak sınıflara ayırarak aktarmaya çalışacağız. Piyasanın en iyileri ve fiyat performans ürünleri olarak ikişer tavsiyede bulunmaya özen göstereceğiz.

En İyi Yavru Köpek Mamaları

Yeni doğmuş veya henüz birkaç aylık olan köpeklerde diş gelişimi, metabolizme gelişimi henüz tamamlanmadığı için onlara en uygun olan, onlar için üretilmiş mamaları tercih etmek gerekir. Aksi takdirde, yediklerini sindiremeyeceklerinden dolayı hızlı şekilde rahatsızlanırlar. En iyi yavru köpek maması açısından Acana markasını önermekteyiz. Acana Singles Grass Fed Lamb Köpek Maması 17 kilogramlık paketi ortalama 750 TL civarındadır. Aldığınız zaman en az 3-4 ay boyunca sizi idare edecektir. Fakat fiyat bakımından ciddi derecede yüksek bir tutar olarak gelebilir.

Fiyat performans ürünü arıyorsanız Reflex markası tam da size göre. Reflex Plus Medium/Large Kuzu Etli Yavru Köpek Maması-3 KG paketinin fiyatı 50 TL düzeyindedir. Ayrıca kuzu etlisinin yanında tavuk eti gibi alternatifleri de bulunmaktadır. Bu şekilde ucuz yavru köpek maması işini halledebilirsiniz.

En İyi Yetişkin Köpek Mamaları

1 ile 7 yaş arasındaki köpekleriniz için tercih edilebilecek en iyi yetişkin köpek maması Orijen imzası taşımaktadır. Uluslararası anlamda bir yıldız olan ve aslında dostlarınızın ihtiyaçlarının tamamını karşılayabilen bu ürünler fiyat bakımından biraz yüksektir. Orijen Six Fish Dog 11.4 KG paketinin fiyat tutarı 650 ile 700 TL arasında değişiklik göstermekte. Fakat içinde 6 farklı çeşit balık bulunuyor ve bunun dışında tahılsız olmasından dolayı tahıl ile beslenemeyen köpekler için birebir.

Ucuz yetişkin köpek mamalarında ise ilk sırayı yine Reflex markası alıyor. 3 kilogramlık paketleri ortalama 50 TL civarında olan markanın ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. petbesinleri.com.tr adresinden online alışveriş ile almanız mümkün.

En İyi Yaşlı Köpek Mamaları

Yedi yaşından büyükler için literatürde yaşlı ifadesi kullanılır. Ayrıca bu yaş aralığında olanların beslenmelerine de dikkat edilmeli. Ömürlerinin son dönemlerine gelindiğinde çok fazla hastalık boy gösterdiğinden, kendilerini çok yorgun hissettiklerinden dolayı en iyi besinler ile beslemek gerçekten önemlidir.

En iyi yaşlı köpek maması olarak Hills Mature 7+ Active Longevity Lamb Köpek Maması -12 KG paketini önerebiliriz. 12 kilogram olmasından dolayı uzun süre kullanabileceğiniz bu paketin içinde bulunanlar tam da arayacağınız şeyler. Fiyatı ise 400 TL civarındadır. Bunun dışında Royal Canin ve ProPlan markalarını da tercih edebilirsiniz.

Ürünleri satın almak istediğiniz zaman yukarıda da bahsettiğimiz üzere petbesinleri.com.tr adresini tercih etmenizi öneriyoruz. Uygun fiyat ve hızlı kargolama gibi özelliklerinin yanı sıra çok fazla alternatife sahip bir işletme. Örneğin yetişkin köpek maması bakımından 100’den fazla ürün mevcut.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...