El Dokuması Halı Yıkamada Özen Gösterilmesi Gerekenler

Halı yıkama olayı son teknolojiler ile birlikte iyice makine kontrolüne geçmiş olsa da bazı ürünler için her zaman daha fazla dikkat gereklidir. Özellikle el dokuması halı yıkamada özen gösterilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Biz de sizler için bu konuda neler üzerine yoğunlaşılması gerekir, hangi firmaların tercih edilmesi doğrudur gibi detaylar vereceğiz.

Kullanılan Temizlik Malzemelerin Doğal Olması Gerekir!

El dokuması ile yapılan halılarda ipliklerin yapısı ve boyaları çok önemlidir. Bu yüzden kullanılan temizlik malzemelerine de çok fazla dikkat edilmesi gerekir. Kimyasal maddelerin olduğu ürünlerden olabildiğince uzak durulmalı. Doğal malzemeler ile üretilmiş şampuanlar, temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Aksi takdirde bir müşteri olarak memnuniyetsiz kalabilirsiniz.

Halı yıkama işletmesi seçerken bu detayı özellikle öğrenmelisiniz. Örneğin Antalya halı yıkama konusunda bilinen bir yere gidip “Benim el dokuması halım var, yıkama işleminde hangi malzemelerden faydalanıyorsunuz?” gibi sorular sorabilirsiniz.

Periyodik Aralıklar ile Temizliği Yapılmalı

Bu tarz el işi ile hazırlanmış ürünler toz, kir, leke gibi etkenlerden çok çabuk etkilenir. Bu yüzden belirli periyotlar ile bakımları yapılmalıdır. Aksi takdirde içinde bulunan bir leke kalıcı hale gelebilir ve ilerleyen dönemlerde kullanılmaz bir hal alır. Genelde yıllık olarak yapılan bu bakımları dilerseniz kendiniz 2-3 ayda bir su ve doğal sabunlar ile gelişi güzel yıkayabilir ve 2 yılda bir de halı yıkama firmasından hizmet alabilirsiniz.

  Pomeranian Boo Türü Köpek Özellikleri - Bakımı ve Fiyatı

Yukarıdaki önemli iki detayın dışında bazı birçok sorun da var. Fakat bunları profesyonel olarak yapanlar dışında bilmeniz pek mümkün değil. Bu yüzden direkt işletmeye gidip onlardan bilgi almalı ve sorun olmayacağını taahhüt etmelisiniz. Halı yıkama konyaaltı şubesine gittiğinizde size en ufak detayı dahi aktarmakta ve sorunsuz bir hizmet vereceklerini bildirmektedirler. Her sorunuza da aynı incelikle cevap verilmekte. http://www.haliyikamakonyaalti.com adresinden detaylara ulaşabilirsiniz.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...