Dünya Gücü Osmanlı Devleti – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

TYT Tarih Dünya Gücü Osmanlı Devleti Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Eski sınav sistemi YGS açısından Osmanlı Tarihi büyük bir önem arz ediyordu. TYT – YKS sisteminde de değişen pek bir şey yok. Beylikten Devlete ünitesi ile başlayan ve ardından yıkılışa kadar devam eden süreçte öğreneceğiniz her bilgi size net ve puan olarak geri dönecektir. Yazımızda sizler için en iyi TYT Tarih Dünya Gücü Osmanlı Devleti konu anlatımı içerikleri sunarken, bunun yanında TYT Tarih dünya gücü osmanlı devleti soru çözümü videoları da aktaracağız.

YKS TARİH (TYT-AYT) TÜM KAYNAKLAR İÇİN TIKLAYIN ★

Ders, ilk olarak Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul Fethi ile başlamakta ve ardından yaşanan olaylar ve Fatih dönemini aktarmaktadır. Tabi sadece İstanbul değil bunun yanı sıra Anadolu seferleri ile Venedik seferi üzerinde de durulmaktadır. Ardından gelen II. Bayezit Dönemi ile özellikle Cem olaylarını inceleyeceğiz.

Halifeliğin Osmanlı’ya geçişini sağlayan Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman dönemleri ile üniteyi sonlandıracağız. Fakat bu sırada hem devlet yapısı ve kültüründeki olayları işleyeceğiz hem de o dönem boyunca Avrupa’da yaşanan gelişmelere bakacağız. Rönesans, Coğrafi Keşifler vb. konularını örnek olarak gösterebiliriz.

  Osmanlı Devletinde Arayış Yılları - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Bu ünite hem iç tarihimiz hem de Avrupa tarihi açısından büyük bir önem arz ettiği için sınavın da sevilenleri arasında kendine yer bulmaktadır. Geçtiğimiz senelerde TYT açısından bu zamana göre daha fazla soru sorulduğunu da göz önünde bulundurursak her sene muhakkak 1 soru ile karşımıza gelmekte. Fakat bazı yıllarda bu sayı 2 veya 3’e çıkmış durumda. Kısacası sınava iyi şekilde hazırlanmayı düşünüyor ve TYT Tarih’ten güzel bir net çıkarmayı hedefliyorsanız bu üniteyi adınız gibi bilmeniz gerekir.

Dünya Gücü Osmanlı Devleti Konu Anlatımlı Videosu

1453 ile 1600’lü yıllar arasını anlatan ve müfredatta değerli bir konumda bulunan Dünya Gücü Osmanlı devleti konu anlatımı açısından pratik ve hızlı olması adına Kampüs kanalının videosunu öneriyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık bir sürede uzun ve sıkıntılı bir konuyu aktarıyor. Fakat sıfırsanız ve en ince ayrıntısına kadar öğrenmek istiyorsanız aynı videoyu birkaç kere tekrar etmeniz gerekebilir veya daha detaylı, yorumlayarak anlatılan videolara bakabilirsiniz.

Özellikle zamanla yarışanlar için tavsiye ettiğimiz bu video ile sınavda karşınıza çıkacak sorular adına konu anlatımını tamamlamış olacaksınız.

  II. TBMM Dönemi ve Çok Partili Dönem - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Dünya Gücü Osmanlı Devleti Soru Çözümlü Video

10. sınıf ders içeriğinde detaylı bir şekilde yer almasından dolayı ister TYT Tarih kaynaklarından hem de 10. sınıf kaynaklarından takip edebileceğiniz soru çözümü videosu için bizim sizlere önerimiz Hocalara Geldik olacaktır. Soru bankanızı açmadan önce çerez niyetine, tam olarak olayı anlamak ve soru tiplerini öğrenmek için izleyebilirsiniz.

Böylece test çözerken karşınıza gelen soruyu daha rahat anlayacak ve zamandan ciddi bir şekilde tasarruf etmiş olacaksınız. Dünya Gücü Osmanlı Devleti soru çözümü videosu yaklaşık 10 dakikadan oluşuyor.

Unutulmamalıdır ki bu konu TYT Tarih Soru Dağılımı bakımından yüksek bir yüzdeye sahiptir ve kesinlikle üstünde durulmalıdır.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir