Döküm (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Döküm (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Döküm taban puanları 2020 verileri ışığında 2 yıllık bölümü sizlere aktarıyoruz. Döküm başarı sıralaması 2019 için önlisans programı aktif üniversiteleri listelemekteyiz. Ayrıca Döküm 2 yıllık bölümü için de sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz.

Döküm taban puanları 2019 ön lisans değerlerinde ilk olarak DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) görmekteyiz. Bu okulun ardından ise DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) – KKTC Uyruklu geliyor. Aralarında çok fazla fark olmasa da üçüncü sırada DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) bulunuyor. Tabi bunun dışında da üniversiteler ve aktif ön lisans programları bulunuyor.

Döküm başarı sıralaması 2020 için bir diğer önemli husus ise taban puanlarıdır. Öncelikle puan nezdinde bakacak olursak iki yüz on puan – iki yüz yirmi puan arasında bir sonuç almanız gerekir. Sıralama bakımından incelersek ise bir milyon üç yüz bin ile bir milyon dört yüz bin arasında bir sonucunuz olmalı. Tabi hedefinizdeki üniversiteye göre bu değişkenlik gösterecektir.

YÖK ATLAS verileri ışığında oluşturulan Döküm taban puanları ön lisans – iki yıllık olduğu için TYT puanı üzerinden belirlenmektedir. Döküm başarı sıralaması da aynı şekilde Temel Yeterlilik Testi sonucunuza göre belirlenir.

  Tıp Mühendisliği - Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)DökümTYT40213,086091378576
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)Döküm (KKTC Uyruklu)TYT1