Doğal Sistemler – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

AYT Coğrafya Doğal Sistemler Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

AYT Coğrafya‘nın ilk oturumdan ilk farkı bu ünite ile başlamaktadır. Sizlere yazımızda Doğal Sistemler konu anlatımı ve beraberinde Doğal Sistemler soru çözümü ile ilgili bilgiler vereceğiz. Fakat öncesinde belirtmek isteriz ki bu ünite, Temel Yeterlilik Testi’nde gördüğünüz konuların büyük bir bölümünü de oluşturmakta. Yani aslında bir nevi özet olarak düşünebilirsiniz. Gelelim içerik ile ilgili detaylara.

Doğal Sistemler ünitesinde ilk olarak sistem tabakalarını göreceğiz. Bunlar ilköğretimden beri anlatılan fakat bir türlü aklımızda kalmayan bilgilerdir. Atmosfer (hava), biyosfer (canlılar), litosfer (taş) ve hidrosfer (su) olmak üzere dört alanda dünyamızı inceleyeceğiz. Burada aktarılanlar genellikle detaylı değil, standart öğretilerdir. Fakat ezber yapmanız gereken bölümler olabilir.

Daha sonra bu alanlarda araştırma, inceleme yapan bilim türlerine bakacağız. Jeomorfoloji, Pedoloji gibi onlarca bilim dalını ve detaylarını gördükten sonra AYT Coğrafya’nın ilk ünitesini geride bırakmış olacaksınız.

Doğal Sistemler Konu Anlatımlı Video

Yorumlamadan ziyade ezberin ön planda olduğu ünite için en iyi içeriği sizlere aktarmaya çalıştık. Özellikle sınava yakın zamanlarda çalışanların vakti olmadığı için tek seferde ezberlemelerini hedefliyoruz. Bu aşamada Kampüs kanalı tarafından yayınlanan ve 2019 müfredatına uygun şekilde hazırlanan içeriği sunuyoruz. AYT Coğrafya Doğal Sistemler konu anlatımı videosunu izleyerek ders içeriğini tamamlayabilirsiniz.

  Dünyanın Şekli ve Hareketleri - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Doğal Sistemler Soru Çözümlü Video

Ezbere dayalı bir ünite olduğu için genelde soru tipleri aynı şekilde gelmektedir. Bu aşamada tavsiyemiz kaliteli birkaç soru çözümü videosu izlemeniz yönünde. Biz sizlere AYT Coğrafya Doğal Sistemler soru çözümlü videosu olarak COĞRAFYA 2.0 kanalı tarafından yayınlanan videoyu önermekteyiz. 17 dakikadan oluşan içerikte onlarca soru çözülmekte ve bunlar genelde sınavda sorulabilecek tiptedir.

AYT Coğrafya Konuları bakımından ilk sırada yer alan bu üniteyi tamamladıktan sonra diğer başlıklara bakmayı düşünüyorsanız ilgili linke tıklamanız yeterli olacaktır. Akabinde tüm detaylar ve soru dağılımlarını görebilirsiniz.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...