Doğa ve İnsan – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

yks coğrafya doğa ve insan konu anlatımı ve soru çözümü

YKS Coğrafya’nın ilk ve en temel konusu olan Doğa ve İnsan ile yeni bir derse adım atıyoruz. Şu ana kadar Matematik, Fizik ve Tarih derslerindeki anlatımlarımız ile sizlere kaynak paylaşımında bulunduk. Sırada Sözel ve Eşit Ağırlık öğrencilerinin özel olarak ilgilenmesi gereken, Sayısal öğrencilerinin ise sadece ilk oturumda göreceği Coğrafya var. Sizlere bu yazımızda YKS Coğrafya Doğa ve İnsan konu anlatımı materyalleri ve YKS Coğrafya Doğa ve İnsan soru çözümü içerikleri sunmaya çalıştık.

Genel olarak doğayı tanımlayacağımız bu ünitede, ilerleyen zamanlarda göreceklerimizin temelini oluşturacağız. İnsan ile Doğa arasındaki ilişkiyi göz önünde bulundurarak bazı yorumlamalar yapacağız. Ardından evrenin, doğanın insana olan etkilerini ve daha sonra da insanın etkilerini inceleyeceğiz. Sadece sınav müfredatına hazırlanmak için değil ayrıca genel kültür olarak da bu üniteye çalışmanızda fayda olacaktır.

Geçtiğimiz senelerde hem YGS – LYS hem de YKS (TYT-AYT) sınav müfredatına, çıkan soru sayılarına baktığımızda önem derecesi yüksek bir başlık olduğunu söylememiz gerek. Her sene içerisinde barındırdığı konulardan en az 1 soru geldiğini, dolaylı yoldan ise bazı konuları bağlamasından dolayı daha fazla sayıya ulaşabileceğini söyleyebiliriz.

  Ulaşım Yolları - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Doğa ve İnsan Konu Anlatımlı Video

Günümüzde bazı hocalar bu konuya çok fazla önem vermiyor anlatım sırasında. Fakat bir dersin temelini iyi bilmek, diğer konuları da rahatlıkla kavramayı sağlar. Bu yüzden, özellikle YKS Coğrafya’da iyi net yapmayı arzulayan arkadaşların, buraya odaklanmasını öneriyoruz. Sizlere Kampüs kanalı tarafından yayınlanan ve müfredat gerekliliklerini kapsayan bir video sunduk. Doğa ve insan konu anlatımı içeriğinde 10 dakikada tüm olaylar aktarılmış durumda.

Doğa ve İnsan Soru Çözümlü Video

YGS ile tamamen aynı olan Coğrafya müfredatı için soru çözüm videosu araştırırken sadece yeni sınav sistemini değil eskisini de göz önünde bulundurduk ve sonuç olarak Hocalara Geldik kanalı tarafından yayınlanan ve 3D Soru Bankası kullanılarak hazırlanan Doğa ve İnsan soru çözümü videosunu paylaştık. 9 dakikalık içerikte pek çok soru detaylı şekilde anlatılmaktadır.

Doğa ve İnsan ile YKS Coğrafya Konuları için ilk girişi yapmış olduk. Sizlere tüm dersleri aktarmaya çalışıyoruz. Bunları liste halinde görmek, ve sitemizde aramak için ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Beşeri Sistemler - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

İçindekiler


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...