Deri Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Deri Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Deri Teknolojisi taban puanları 2020 verileri ışığında 2 yıllık bölümü sizlere aktarıyoruz. Deri Teknolojisi başarı sıralaması 2019 için önlisans programı aktif üniversiteleri listelemekteyiz. Ayrıca Deri Teknolojisi 2 yıllık bölümü için de sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz.

Deri Teknolojisi taban puanları 2019 ön lisans değerlerinde ilk olarak İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA görmekteyiz. Bu okulun ardından ise BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ geliyor. Aralarında çok fazla fark olmasa da üçüncü sırada TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ bulunuyor. Tabi bunun dışında da üniversiteler ve aktif ön lisans programları bulunuyor.

Deri Teknolojisi başarı sıralaması 2020 için bir diğer önemli husus ise taban puanlarıdır. Öncelikle puan nezdinde bakacak olursak yüz seksen sekiz – iki yüz yirmi altı puan arasında bir sonuç almanız gerekir. Sıralama bakımından incelersek ise bir milyon iki yüz bin ile bir milyon yedi yüz bin arasında bir sonucunuz olmalı. Tabi hedefinizdeki üniversiteye göre bu değişkenlik gösterecektir.

YÖK ATLAS verileri ışığında oluşturulan Deri Teknolojisi taban puanları ön lisans – iki yıllık olduğu için TYT puanı üzerinden belirlenmektedir. Deri Teknolojisi başarı sıralaması da aynı şekilde Temel Yeterlilik Testi sonucunuza göre belirlenir.

  Radyo ve Televizyon Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞADeri TeknolojisiTYT30226,082161193748
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİDeri TeknolojisiTYT15188,671291709806
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞADeri Teknolojisi (KKTC Uyruklu)TYT1
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİDeri TeknolojisiTYT20OluşmadıOluşmadı