Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Deri Mühendisliği taban puanları 2019 ‘da güncel üniversiteleri ve bunların taban puanları ile Deri Mühendisliği başarı sıralaması 2020 değerlerini açıklayacağız. YÖK ATLAS tarafından iletilen bu değerler ışığında hem bölüm hakkında bilgi verecek hem de ilgili okullara girmeniz için ortalama kaç puan yapmanız ve kaçıncı olmanız gerektiği konusunda tartışacağız.

Ülkemizin önemli bir sanayi kolu olan deri sanayisi ile pek çok sektöre malzeme ve ürün gönderimi yapılmakta. Bu konuda uzman bir çalışan ise her zaman ihtiyaç konumunda. Deri Mühendisliği taban puanları 2020’de sadece tek bir üniversite görüyor olsak da, direkt konunun ehli olacağınız için rahat bir şekilde iş imkanı oluşturabilirsiniz. Peki hangi okul bu konuda hizmet veriyor? Gelin Deri Mühendisliği başarı sıralaması 2019 tablosuna bakalım.

Aşağıda yer alan Deri Mühendisliği taban puanları tablosunda da göreceğimiz üzere İzmir’de faaliyet gösteren Ege Üniversitesi, bu konunun tek tarafı. Alternatif bir okul olmamasından dolayı ilgili bölümü isteyenler farklı bölümlere de bakabilir, benzeri pek çok disiplinin olduğunu söyleyebiliriz. Lafı uzatmadan detaya inelim.

  Coğrafi Bilgi Sistemleri (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
EGE Ü. (İZMİR)Deri MühendisliğiMFÖrgün15DolmadıDolmadı

Sadece 15 kontenjana sahip olmasına rağmen Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği başarı sıralaması tablosunda da görüleceği üzere yeterli kontenjanı doldurmamış durumda. Bu da, tercih yaparken çok dikkatli olmanız kendinizi riske atmamanız anlamına gelir. Alacağınız puan ve başarı sıralaması üzerinden hesap yapamayacağımız için, bu puan bana yeter diye tek tercih yapmayın. Olabildiğince listenizi doldurarak alternatifler oluşturun. Böylece rahatlıkla bir okula yerleşebilirsiniz.

Çok fazla bilinen bir bölüm olmaması sebebi ile kafanızdaki soruları buradan bize aktarabilirsiniz. Biz yeterli düzeyde size dönüş sağlayacağız.