Denklem Çözme – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

tyt matematik denklem çözme konu anlatımı ve soru çözümü

Matematik denildiği zaman aklımıza denklemler ve bunların çözümü gelmekte. Fizikten, biyolojiye; mühendislikten sağlık sektörüne kadar her alanda, sayısallığın yer aldığı her yerde denklemler ile karşılaşmaktayız. Bu hususta sınava hazırlanan öğrencilerin ayrıca hayata da hazırlandıklarını unutmamaları gerek. TYT Matematik denklem çözme konu anlatımı ve ardından gelen tyt matematik denklem çözme soru çözümü ile birlikte konuyu genel anlamı ile bitirebilirsiniz.

İşlemlerin, formüllerin ve diğer tüm hususların olduğu sayısal konularda denklemler illa ki mevcuttur. Sınava hazırlananların, özellikle sayısal alana çalışanların fizikte kimyada biyolojide de bu konunun faydalarını göreceğini bilmesi gerekli. Kimi zaman soru çözme hızınıza katkı sağlayacak olan ünite direkt olarak soru olarak çıkmasa da diğer soruların içinde yer almaktadır.

Denklem Çözme Konu Anlatımı Videosu

İşleyeceğimiz ünite teoriden ziyade pratikliğin ön planda olduğu, belli başlı olayların öğrenilmesinden sonra geriye kalan soruda o çözümleri görme işlemine dönüşmüştür. Bu yüzden denklem çözme konu anlatımı bakımından olabildiğince basit, anlaşılabilir bir içerik sunmak istedik. Bu yüzden Benim Hocam isimli youtube kanalından paylaşılan Selim Yüksel imzası taşıyan videoyu sizlere sunuyoruz. 36 dakikalık video ile konuyu rahatlıkla kavrayacağınızı düşünüyoruz.

  Basit Eşitsizlikler - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Denklem Çözme Soru Çözümü Videosu

Daha önce de belirttiğimiz üzere ünite ve diğer konularda çıktığı sorular düşünüldüğünde olabildiğince pratik yapılmalı. Bu açıdan ilk olarak soru çözümü ile çözümlü örnekleri kavramalısınız. Temel Hoca ile Matematik kanalında paylaşılan video bu konuda yeterli olacaktır. Denklem çözme soru çözümü videosu yaklaşık 1 saat kadar sürüyor. Fakat tamamını izleyip, çözülenleri anlarsanız %80 oranında işi bitirmiş olacaksınız.

Geri kalan %20’lik kısım biraz daha zaman alan fakat rakiplerinizle sizin aranızda fark yaratacak bir olgudur. Bol bol soru çözmek. Denklem çözmeyi sadece 1-2 soru gelir olarak düşünmemelisiniz. Matematik açısından en az 10-15 soru, fizik ve kimya açısından da ortalama 5-6 soruda bu konuyu kullanacaksınız. Belirttiğimiz açıdan düşündüğümüzde YKS (TYT – AYT) sınav sisteminin en önemli yapı taşlarından birisidir.

Geçtiğimiz senelere baktığımızda 2016 ve 2017 yıllarında direkt olarak gelmese de daha önceki senelerde 4 ve 3 soru olarak karşımıza çıkıyor. Yeni sınav sistemi ile birlikte daha fazla üstünde durulacağını ve direkt sorulacağını düşünüyoruz.

  Rasyonel Sayılar - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Diğer yks konuları hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.