Denizci Sağlığı (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Denizci Sağlığı (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Denizci Sağlığı taban puanları 2020 verileri ışığında 2 yıllık bölümü sizlere aktarıyoruz. Denizci Sağlığı başarı sıralaması 2019 için önlisans programı aktif üniversiteleri listelemekteyiz. Ayrıca Denizci Sağlığı 2 yıllık bölümü için de sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz.

Denizci Sağlığı taban puanları 2019 ön lisans değerlerinde ilk olarak SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) görmekteyiz. Bu okulun ardından ise SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) geliyor. Aralarında çok fazla fark olmasa da üçüncü sırada SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) bulunuyor. Tabi bunun dışında da üniversiteler ve aktif ön lisans programları bulunuyor.

Denizci Sağlığı başarı sıralaması 2020 için bir diğer önemli husus ise taban puanlarıdır. Öncelikle puan nezdinde bakacak olursak iki yüz altmış puan ile iki yüz yetmiş puan arasında bir sonuç almanız gerekir. Sıralama bakımından incelersek ise yedi yüz bin ile yedi yüz on bin arasında bir sonucunuz olmalı. Tabi hedefinizdeki üniversiteye göre bu değişkenlik gösterecektir.

YÖK ATLAS verileri ışığında oluşturulan Denizci Sağlığı taban puanları ön lisans – iki yıllık olduğu için TYT puanı üzerinden belirlenmektedir. Denizci Sağlığı başarı sıralaması da aynı şekilde Temel Yeterlilik Testi sonucunuza göre belirlenir.

  Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Denizci SağlığıTYT60265,55212702132