Çini Sanatı ve Tasarımı (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Çini Sanatı ve Tasarımı (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Çini Sanatı ve Tasarımı taban puanları 2020 verileri ışığında 2 yıllık bölümü sizlere aktarıyoruz. Çini Sanatı ve Tasarımı başarı sıralaması 2019 için önlisans programı aktif üniversiteleri listelemekteyiz. Ayrıca Çini Sanatı ve Tasarımı 2 yıllık bölümü için de sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz.

Çini Sanatı ve Tasarımı taban puanları 2019 ön lisans değerlerinde ilk olarak KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ görmekteyiz. Bu okulun ardından ise KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ geliyor. Aralarında çok fazla fark olmasa da üçüncü sırada KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ bulunuyor. Tabi bunun dışında da üniversiteler ve aktif ön lisans programları bulunuyor.

Çini Sanatı ve Tasarımı başarı sıralaması 2020 için bir diğer önemli husus ise taban puanlarıdır. Öncelikle puan nezdinde bakacak olursak 180 puan – 190 puan arasında bir sonuç almanız gerekir. Sıralama bakımından incelersek ise 1 milyon 700 bin ile 1 milyon 710 bin arasında bir sonucunuz olmalı. Tabi hedefinizdeki üniversiteye göre bu değişkenlik gösterecektir.

YÖK ATLAS verileri ışığında oluşturulan Çini Sanatı ve Tasarımı taban puanları ön lisans – iki yıllık olduğu için TYT puanı üzerinden belirlenmektedir. Çini Sanatı ve Tasarımı başarı sıralaması da aynı şekilde Temel Yeterlilik Testi sonucunuza göre belirlenir.

  Felsefe Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİÇini Sanatı ve TasarımıTYT15185,94911717166