Çevre ve Toplum – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

AYT Coğrafya Çevre ve Toplum Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

AYT Coğrafya sınavının son müfredat konusu ile karşınızdayız. Şu ana kadar sizler için yüzlerce konu anlatımlı ve soru çözümlü içerikler paylaştık fakat bunların her gün yenilerinin ekleneceğinin garantisini verebiliriz. Şu an için Alan Yeterlilik Testi’nin Coğrafya kısmını tamamlamış durumdayız. AYT Coğrafya Çevre ve Toplum konu anlatımı paylaşımlarını detaylı bir şekilde takip ettikten sonra AYT Coğrafya Çevre ve Toplum soru çözümü videosunu izleyerek ünite ile ilgili olayları tamamlamış olacaksınız.

Ünite ilk olarak İnsan ve Çevre konusu ile anlatıma başlamaktadır. Bu başlık altında doğal afetler ve toplumsal etkileri anlatılmaktadır. Başlıca doğal afetler hakkında bilgi sahibi olduktan sonra günümüzde ve geçmişte yaşanmış ciddi afetler hakkında bilgiler edineceğiz. Deprem, çığ, sel gibi afetleri tamamladıktan sonra doğal kaynakların kullanımını göreceğiz. Çevre sorunları üzerine yoğunlaştıktan sonra son olarak geri dönüşüm ve son miras başlıklarına da bakarak üniteyi tamamlayacağız.

Geçtiğimiz senelerde bu üniteden ortalama 2-3’er soru karşımıza çıkmaktaydı. Fakat bazı başlıklar farklı ünitelerin altında da yer aldığı için ekstra soru olarak saymamız mümkündür. AYT ile LYS arasındaki soru ve küçük müfredat farklılıklarından dolayı her sene 2’şer soru şeklinde karşılaşacağımızı düşünüyoruz.

  Ülkeler ve Uluslararası Örgütler - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Çevre ve Toplum Konu Anlatımlı Video

Kampüs kanalı tarafından yayınlanan ve 3 videoluk serinin ilk videosu olan Çevre ve Toplum: Doğal Kaynakların Kullanımı içeriği bizim ünitemizin başlangıcıdır. Fakat diğer iki içeriği de muhakkak izlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde eksik bilgi ile sınava hazırlanacaksınız. Çevre ve Toplum konu anlatımı videosunu izledikten sonra altta yer alan soru çözümlerine bakmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece öğrendiklerinizi hızlı bir şekilde pekiştirebilirsiniz.

Çevre ve Toplum Soru Çözümlü Video

Daha önceki konu anlatımı ve soru çözümü videolarının aksine bu video sizlere test sorularının çözümünü değil, öğrendiğiniz bilgileri pekiştirmenizi sağlayacak. Daha çok soru cümlesi ve bunun cevabı üzerinden ilerleyen Çevre ve Toplum soru çözümü videosunun ardından testlere geçtiğiniz zaman daha verimli olur. Peki neden direkt soru bankası çözümü sunmuyoruz? Ünite genel anlamda bilgi içerikli ve net bir soru tipine sahip değildir. Sözel tarzda gelen soruları kavramanız için çözüm yapmanızdan ziyade konuyu net bir şekilde anlamanız gerekir.

AYT Coğrafya Soruları açısından önemli bir yere sahip olduğunu düşünsek de diğer başlıklara baktığımızda bir tık altta yer alan Çevre ve Toplum dışında kalan üniteleri ilgili linkten görebilir ve soru dağılımlarını inceleyebilirsiniz.

  Harita Bilgisi - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

İçindekiler