Çevre Temizliği ve Denetimi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Çevre Temizliği ve Denetimi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Çevre Temizliği ve Denetimi taban puanları 2020 verileri ışığında 2 yıllık bölümü sizlere aktarıyoruz. Çevre Temizliği ve Denetimi başarı sıralaması 2019 için önlisans programı aktif üniversiteleri listelemekteyiz. Ayrıca Çevre Temizliği ve Denetimi 2 yıllık bölümü için de sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz.

Çevre Temizliği ve Denetimi taban puanları 2019 ön lisans değerlerinde ilk olarak KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ görmekteyiz. Bu okulun ardından ise NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ geliyor. Tabi bunun dışında da üniversiteler ve aktif ön lisans programları bulunuyor.

Çevre Temizliği ve Denetimi başarı sıralaması 2020 için bir diğer önemli husus ise taban puanlarıdır. Öncelikle puan nezdinde bakacak olursak 170 – 180 arasında bir sonuç almanız gerekir. Sıralama bakımından incelersek ise 1 milyon 750 bin ile 1 milyon 800 bin arasında bir sonucunuz olmalı. Tabi hedefinizdeki üniversiteye göre bu değişkenlik gösterecektir.

YÖK ATLAS verileri ışığında oluşturulan Çevre Temizliği ve Denetimi taban puanları ön lisans – iki yıllık olduğu için TYT puanı üzerinden belirlenmektedir. Çevre Temizliği ve Denetimi başarı sıralaması da aynı şekilde Temel Yeterlilik Testi sonucunuza göre belirlenir.

  Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİÇevre Temizliği ve DenetimiTYT60172,03091754791
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİÇevre Temizliği ve DenetimiTYT35OluşmadıOluşmadı