Cevher Hazırlama Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Cevher Hazırlama Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Cevher Hazırlama Mühendisliği taban puanları 2019 için hazırladığımız bu yazı çok fazla kişi tarafından görüntülendi ve genelde kafalardaki soru işareti bölüm hakkındaki detayları kapsıyor. Cevher Hazırlama Mühendisliği başarı sıralaması 2020 ‘yi aktaracağımız yazımızda elimizden geldiğince bölüm ve mevcut üniversiteler hakkında bilgi vereceğiz. Bu aşamada çok fazla alternatifinizin olmadığını da bildirerek bölüm ve disiplin hakkında tablo detaylarına geçelim.

Cevher Hazırlama Mühendisliği taban puanları 2020 ‘de de görüldüğü üzere mevcut konumda sadece İstanbul Teknik Üniversitesi yer almaktadır. Türkiye için oldukça önemli bir üniversite olmasına rağmen sadece tek alternatifin bu olması sizleri şüphelendirmiş olabilir fakat kontenjan sayısını da düşündüğümüzde, iş konusundaki talepleri tarttığımızda geleceğinizin emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz.

Genellikle firmalar, okul bakımından müdürlerin, yöneticilerin çıktığı üniversiteleri ön plana alır. Cevher Hazırlama Mühendisi olarak faaliyet gösteren kişi ve kurumların çoğu da yeni bir eleman alımı yapacağı zaman yurtdışından ziyade bu üniversiteyi seçecektir. Cevher Hazırlama Mühendisliği başarı sıralaması 2019 ‘da sadece bu seçeneğin olmasından dolayı iş bulma konusunda biraz da sizin katkınızla hızlı bir sonuç alabilirsiniz.

  Seracılık (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Bölümle ilgili temel sorun anlamını karıştırmaktır. Başlığında cevher geçmesinden dolayı genelde altın, elmas gibi ürünler aklımıza geliyor fakat incelediğimizde doğal kaynakların cam, çelik, plastik, çimento gibi alanlarda kullanılabilir hale getirilmesinde rol oynadığını söylememiz gerekir. Cevher Hazırlama Mühendisliği taban puanlarına bakalım.

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
İSTANBUL TEKNİK Ü.Cevher Hazırlama MühendisliğiMFÖrgün60297,79738161750

Cevher Hazırlama Mühendisliği başarı sıralamasında yer alan tek üniversite konumundaki İTÜ, MF puan türünde ve örgün eğitim şeklinde öğrenci kabul ediyor. Geçtiğimiz sene taban puanı 300 puana yakın düzeyde ve bunun başarı sıralaması 160.000 düzeyinde. Fakat sadece altmış kontenjana sahip olmasından dolayı işinizi riske atmamanız açısından eğer bu başarı sıralaması düzeyindeyseniz alternatif bölümler de hazırlamanızda fayda var.

  Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)