Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği taban puanları 2019 için hazırlanan yazımızda ülkemizde sadece Toros Üniversitesi’nde bulunan Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği başarı sıralaması 2020 sonuçlarını aktaracağız. YÖK ATLAS’ın bizimle paylaştığı resmi veriler üzerinden ilgili okulun kontenjan, eğitim türü gibi detaylarını da siz değerli üniversite adaylarına sunuyoruz.

Mevcut konumda hem Bilgisayar Mühendisliği hem de Yazılım Mühendisliği mevcuttur. Fakat bunların arasında bazı spesifik farklar bulunur. Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği taban puanları 2019’da yer verdiğimiz bölüm ise birleşim kümesini ifade eder ve hem CSE hem de SE müfredatını kapsar. Böylece daha kapsamlı bir eğitim alabilirsiniz.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği başarı sıralaması 2019 içinde bulunan Mersin Toros Üniversitesi geçtiğimiz senelerde ilk 90.000 içinden öğrenci alımı yaptı. Vakıf üniversitesi olmasına karşın %100 burslu olarak aldığı bu öğrencilerin dışında ayrıca %50 indirimli seçeneği de bulunuyor fakat geçtiğimiz sene bu konuda yeterli kontenjan oluşmamış.

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği taban puanları tablosu:

  Uygulamalı İspanyolca ve Çevirmenlik (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)
ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
TOROS Ü. (MERSİN)Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği (İngilizce)MFBurslu4349,1676492718
TOROS Ü. (MERSİN)Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği (İngilizce)MF%50 İnd.36DolmadıDolmadı

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği başarı sıralamasında da görüldüğü üzere sadece 4 kontenjanın bulunması, bu konuda risk ifade etmektedir. Eğer başarı sıralamanız veya taban puanınız yakın değerlerdeyse bilgisayar müh, yazılım müh ile birlikte bu bölümü de tercih listenize ekleyebilirsiniz.