Bilgisayar – Enformatik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Bilgisayar - Enformatik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Bilgisayar – Enformatik taban puanları 2019 için ulaştığınız sayfamızda sizlere Bilgisayar – Enformatik başarı sıralaması 2020 sonuçlarını aktarmaya çalışacağız. Ülkemizde sadece Lefkoşa Üniversitesi’nde bulunan ve spesifik bir bölüm olarak nitelendirilen Bilgisayar – Enformatik için kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırırken, taban puanı ve başarı sıralaması hakkında net bilgi ortaya koyacağız.

Bilgisayar – Enformatik taban puanları 2020 ‘den önce bölüm hakkında bilgi vermekte fayda var. Şirketlerin IT departmanlarında direkt olarak çalışabilecek olan disiplin, Information Technologies ‘in kısaltmasıdır ve günümüzde sadece Lefkoşa Üniversitesi tarafından eğitim verilmektedir.

İşletme, iktisat ve bilgisayar mühendisliği derslerinin karışımı şeklinde karşımıza çıkan bu dal ile işletmelerin IT departmanlarında çalışma imkanınız bulunuyor. Tabi bunun dışında farklı alanlarda da boy gösterebilirsiniz fakat sizin temel alanınız burası. Bilgisayar – Enformatik başarı sıralaması 2019 için kontenjan, eğitim türü ve burs imkanlarına göre tercih edebilirsiniz. Bilgisayar – Enformatik taban puanları tablosu aşağıda yer almaktadır.

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
YAKIN DOĞU Ü. (LEFKOŞA)Bilgisayar-EnformatikMFBurslu1244,72255314424
YAKIN DOĞU Ü. (LEFKOŞA)Bilgisayar-Enformatik (İngilizce)MFBurslu1233,38744371228
YAKIN DOĞU Ü. (LEFKOŞA)Bilgisayar-EnformatikMF%75 İnd.4DolmadıDolmadı
YAKIN DOĞU Ü. (LEFKOŞA)Bilgisayar-Enformatik (İngilizce)MF%75 İnd.4DolmadıDolmadı
  İspanyol Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Bilgisayar – Enformatik başarı sıralaması incelendiğinde Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki farklı eğitim şeklinin olduğunu görüyoruz. %100 burs imkanı için sadece 1 kontenjan bulunuyor ve geçtiğimiz senelerde bu kontenjan için ortalama ilk 300.000 içinde olmanız yeterli idi. Tabi her sene değişkenlik gösterebilir. %75 burs için ise 4 kontenjan açılmasına karşı yeterli sayıya ulaşılamamıştır.