Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları – Başarı Sıralaması

Beden Egitimi ve Spor Ogretmenligi Bolumu Taban Puanlari ve Basari SiralamasiBeden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği üniversitelerin spor bilimler fakültelerinde ya da beden eğitimi ve spor yüksekokullarında bulunmaktadır. Eğitim 4 yıl sürmektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü başarı sırası değişmektedir. En yüksek taban başarı sırası 123.417 olarak belirlenmiştir. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü taban puanı 150 ile 355 arasında değişmektedir. En yüksek puanı Kocaeli Üniversitesi istemektedir. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü kontenjanı üniversiten üniversiteye göre değişmekle beraber genelde 50 ile 100 arasında bir kontenjan belirlenmiştir.

Üniversite Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kontenjan Genel Yerleştirme Taban Puan Tavan Puan
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği EA 95 98 301,58378 364,05515
UŞAK ÜNİVERSİTESİ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği EA 60 62 291,30477 392,51264

ÜNİVERSİTE TERCİH ROBOTUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Nedir?

Beden eğitimi ve spor öğretmeni ilk, orta ve lise düzeyinde eğitim gören bireylere bedeni ile spor aktivitelerini tanıması için yardım eden kişidir. Bunu uygulamalı eğitimler ile desteklemektedir. Böylece eğitim gören bireyler kendi sınırlarını öğrenmektedir. Her okulda bir beden eğitimi ve spor öğretmeni bulunması zorunludur.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Beden Eğitimi ve Spor Eğitmenliği birçok üniversitede bulunan bir bölümdür. Lisans düzeyinde olan eğitimde sağlık, jimnastik, atletizm, takım sporları, insan anatomisi, eğitim, antrenman, yüzme, fiziksel uygunluk, raket sporları, öğretmenlik, doğa sporları, egzersiz, halk oyunları, organizasyon ve daha birçok alanda ders almaktadır. Beden eğitimi öğretmenliği için gereken şartlar üniversitelerin sitelerinde belirtilmiştir.

Beden eğitimi hangi puan türünden almaktadır? Bölüm YGS-6 üzerinden alım yapmaktadır. Bazı durumlarda TS üzerine de alım yapıldığını görebilirsiniz.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği İş İmkanları (Ne İş Yapar?)

Beden eğitimi ve spor öğretmeni olan kişiler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda öğretmen olarak çalışabilir. Bunun için KPSS puanı gerekmektedir. Bunun dışında özel kuruluşlarda eğitim verebilir. Spor salonlarında çalışabilir veya kişisel antrenör olabilir.

Merak ettiğin soruyu sor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir