Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları – Başarı Sıralaması (2019-2020)

Beden Egitimi ve Spor Ogretmenligi Bolumu Taban Puanlari ve Basari SiralamasiBeden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği üniversitelerin spor bilimler fakültelerinde ya da beden eğitimi ve spor yüksekokullarında bulunmaktadır. Eğitim 4 yıl sürmektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü başarı sırası değişmektedir. En yüksek taban başarı sırası 123.417 olarak belirlenmiştir. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü taban puanı 150 ile 355 arasında değişmektedir. En yüksek puanı Kocaeli Üniversitesi istemektedir. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü kontenjanı üniversiten üniversiteye göre değişmekle beraber genelde 50 ile 100 arasında bir kontenjan belirlenmiştir.

ÜniversiteFakülteBölümPuan TürüGenel KontenjanGenel YerleştirmeTaban PuanTavan Puan
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİSpor Bilimleri FakültesiBeden Eğitimi ve Spor ÖğretmenliğiEA9598301,58378364,05515
UŞAK ÜNİVERSİTESİSpor Bilimleri FakültesiBeden Eğitimi ve Spor ÖğretmenliğiEA6062291,30477392,51264

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Nedir?

Beden eğitimi ve spor öğretmeni ilk, orta ve lise düzeyinde eğitim gören bireylere bedeni ile spor aktivitelerini tanıması için yardım eden kişidir. Bunu uygulamalı eğitimler ile desteklemektedir. Böylece eğitim gören bireyler kendi sınırlarını öğrenmektedir. Her okulda bir beden eğitimi ve spor öğretmeni bulunması zorunludur.

  Sivil Savunma ve İtfaiyecilik (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Beden Eğitimi ve Spor Eğitmenliği birçok üniversitede bulunan bir bölümdür. Lisans düzeyinde olan eğitimde sağlık, jimnastik, atletizm, takım sporları, insan anatomisi, eğitim, antrenman, yüzme, fiziksel uygunluk, raket sporları, öğretmenlik, doğa sporları, egzersiz, halk oyunları, organizasyon ve daha birçok alanda ders almaktadır. Beden eğitimi öğretmenliği için gereken şartlar üniversitelerin sitelerinde belirtilmiştir.

Beden eğitimi hangi puan türünden almaktadır? Bölüm YGS-6 üzerinden alım yapmaktadır. Bazı durumlarda TS üzerine de alım yapıldığını görebilirsiniz.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği İş İmkanları (Ne İş Yapar?)

Beden eğitimi ve spor öğretmeni olan kişiler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda öğretmen olarak çalışabilir. Bunun için KPSS puanı gerekmektedir. Bunun dışında özel kuruluşlarda eğitim verebilir. Spor salonlarında çalışabilir veya kişisel antrenör olabilir.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 5,00)
Loading...