Basım Teknolojileri (Yüksekokul) Taban Puanları – Başarı Sıralaması

Basım Teknolojileri şu anda ülkemizde sadece Marmara Üniversitesi’nde eğitimi sağlanan bir bölümdür. Bölüm Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda 4 yıllık bir eğitim vermektedir. İleride daha fazla üniversitede eğitimi sağlanabilir.

Basım Teknolojileri bölümü başarı sıralaması 523.676 ve üzerinde olan öğrencilerden oluşmaktadır. Basım Teknolojileri bölümü taban puanı ise 245 olarak belirlenmiştir. Bölüm YGS-1 puanıyla almaktadır. Basım Teknolojileri bölümü kontenjanı ise 40 olarak belirlenmiştir. Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen öğrenciler için de 2 kontenjan bulunmaktadır.

ÜniversiteProgram AdıPuan TürüŞehirTaban PuanıBaşarı Sırası
MARMARA ÜNİVERSİTESİBasım Teknolojileri(Yüksekokul)YGS1İSTANBUL245,53877523,676
MARMARA ÜNİVERSİTESİBasım Teknolojileri(Yüksekokul) (KKTC Uyruklu)YGS1İSTANBUL

ÜNİVERSİTE TERCİH ROBOTUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Basım Teknolojileri Nedir?

Basım teknolojileri yayın ve matbaa işlemlerinin yapılmasını sağlayan teknik gereçlerin bütününü oluşturmaktadır. Basım teknolojileri ile matbaa işlemleri artık daha hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Bu yüzden basın ve yayın teknolojileri ile beraber önemli bir yere sahiptir.

Basım Teknolojileri (Yüksekokul) Hakkında Bilgi

Basım Teknolojileri Marmara Üniversitesi’nde bulunan bir lisans bölümüdür. Bölümde doğa bilimleri, basım endüstrisi, teknik resim, mekanik, elektroteknik, dijital fotoğraf, istatistik, baskı teknolojisi, sensitometri, renk bilimi, kalite kontrol, üretim, dijital baskı ve daha birçok alanlarda dersler verilmektedir. Basım Teknolojileri kapsamında Marmara Üniversitesi’nde bölüme özel olarak yapılmış laboratuarlar da bulunmaktadır. Böylece bu laboratuarlarda uygulamalı olarak ders görmek de mümkündür. Bölümün ayrıca yüksek lisans ve doktora olarak dalları da bulunmaktadır. İsteyenler mezun olduktan sonra yüksek lisansa geçiş yapabilir.

  Azerbaycan Dili Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları - Başarı Sıralaması

Basım Teknolojileri (Yüksekokul) İş İmkanları (Ne İş Yapar?)

Basım teknolojileri ne iş yapar? Basım Teknolojileri bölümünden mezun olan kişiler basım, yayıncılık ve ambalaj sektörlerinde iş bulabilir. Popüler bir sektör olması gereğiyle iş olanağı fazladır. Mezunlar üretim, pazarlama, makine tedarik, hammadde tedarik, uzman veya yönetici olarak çalışabilir. Daha çok İstanbul, Gaziantep, Ankara ve İzmir gibi şehirlerde çalışma olanağı bulunmaktadır.

 


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir