Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları – Başarı Sıralaması (2019-2020)

Balikcilik Teknolojisi Muhendisligi Bolumu Taban Puanlari Basari SiralamasiBalıkçılık teknolojisi mühendisliği, Türkiye’de birçok üniversitede bölüm olarak okutulmaktadır. Bu bölümü tercih etmeyi düşünen öğrenciler, sınava çalışırken sayısal puan türünden çalışmalıdır. Yeni ve dinamik bir bölüm olan balıkçılık teknolojisi mühendisliği, hem balıkçılık hem denizcilik konusunda eğitim vermektedir. Balıkçılık teknolojisi mühendisliği maaşları oldukça yüksektir çünkü bu bölümden mezun olan kişiler gemilerde çalışma hayatını sürdürür. Bu alan dışında başka iş imkanları da vardır ancak en çok tercih edilen meslek alanı budur.

ÜniversiteProgram AdıPuan TürüŞehirTaban PuanıBaşarı Sırası
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİBalıkçılık Teknolojisi MühendisliğiMFTRABZON202,18405308,252
FIRAT ÜNİVERSİTESİBalıkçılık Teknolojisi(Fakülte)MFELAZIĞ
GİRNE ÜNİVERSİTESİBalıkçılık Teknolojisi Mühendisliği (İngilizce)(%50 Burslu)MFKKTC-GİRNE
GİRNE ÜNİVERSİTESİBalıkçılık Teknolojisi Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu)MFKKTC-GİRNE
ORDU ÜNİVERSİTESİBalıkçılık Teknolojisi MühendisliğiMFORDU

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Nedir?

Balıkçılık teknolojisi mühendisliği bölümünde öğrenciler temel derslerin yanı sıra, mesleki birçok ders de almaktadır. Bu alanda bölüm açan üniversitelerden bazıları, bu bölümü İngilizce olarak okutmaktadır. Balıkçılık teknolojisi mühendisliği bölümü başarı sıralaması her sene değişmektedir. Bu değişim, öğrencilerin tercihi ve puanlara göre gerçekleşmektedir. Balıkçılık teknolojisi mühendisliği dersleri genel olarak sayısal kalıpta yer alırlar.

  Elektrikli Cihaz Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Hakkında Bilgi

Bu bölümü tercih edecek öğrenciler, mezun olduktan sonra birçok alanda iş fırsatı yakalayabilir. Balıkçılık teknolojisi mühendisliği bölümü taban puanı 202.000 olarak söylenebilir ancak bu puan her sene değişmektedir. Bu bölümü okuyan öğrenciler, denizcilik ve balıkçılık konusunda profesyonel bilgi alırlar ve alanlarında uzmanlaşırlar.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği İş İmkanları

Bu bölümü okuyan öğrenciler birkaç sınava ve mülakata girer ve başarılı olursa birçok alanda çalışabilirler. Balıkçılık teknolojisi mühendisliği bölümü kontenjanları en fazla 40 kişi olarak belirlenmiştir. Bu bölümü okuyan öğrenciler mezun olduktan sonra Bakanlıklarda çalışabilir, akademisyen olabilir, uzak yol zabitliği yapabilir, sorumlu mühendis olabilir. Balıkçılık teknolojisi mühendisliği sıralaması her geçen gün değişmektedir. Bu bölümü tercih etmeyi düşünen öğrenciler sayısal puan türünden hazırlanmalıdır ve kontenjana bağlı olarak bölümlere yerleşmelidir.