Bahçe ve Tarla Bitkileri Bölümü Taban Puanları – Başarı Sıralaması

Bahce ve Tarla Bitkileri Bolumu Taban Puanlari ve Basari SiralamasiBu bölümü okuyan kişiler, bahçe ve tarla bitkileri hakkında çalışmalar ve araştırmalar yapar. Bu çalışmaların yanı sıra, meyve ve sebzelerin nasıl korunacağı, nasıl geliştirileceği, nasıl üretileceği ve nasıl pazarlanacağı konusunda da araştırmalar yaparlar. Bahçe ve tarla bitkileri bölümü, Türkiye’de birçok üniversitede yer almaktadır. Bu bölümde her iki bitki türünün de yer alması, öğrencilere kapsamlı bir eğitim sunar.

 

 

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (Bişkek-Kırgızistan)Bahçe ve Tarla Bitkileri3MF-2

ÜNİVERSİTE TERCİH ROBOTUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Bahçe ve Tarla Bitkileri Nedir?

Bu bölümde okuyacak öğrenciler, temel eğitim derslerinin yanı sıra alan dersleri de almaktadır. Alınan dersler arasında; matematik, botanik, fizik ve daha birçok ders vardır. Bahçe ve tarla bitkileri bölümü mezunları, tarım alanında her konuda iş alanı bulabilirler. Bu bölüm yıllardır Türkiye’de çalışmasını sürdürmektedir.

Bahçe ve Tarla Bitkileri Hakkında Bilgi

Bahçe ve tarla bitkileri bölümü taban puanı ortalama olarak 220.000’dir. Bu bölümde de diğer tüm bölümler de olduğu gibi, öğrencilerin tercihi ve başarı sıralaması rol oynamaktadır. Bahçe ve tarla bitkileri taban puanları da her sene değişmektedir. Bu bölümde bitkilerin nasıl korunacağı ve geliştirileceği konusunda araştırmalar yapılmaktadır. Bahçe ve tarla bitkileri bölümü başarı sıralaması da her sene değişmektedir. Bu bölümü tercih edecek kişiler sayısal puan türünden hazırlanmalıdır.

  Bankacılık ve Sigortacılık (Fakülte) Taban Puanları - Başarı Sıralaması

Bahçe ve Tarla Bitkileri İş İmkanları

Bu bölümü tercih ederek mezun olan kişiler, ülkedeki tarım alanında çalışan her kurumda iş sahibi olabilir. Bakanlıklarda ve kooperatiflerde çalışılabileceği gibi, serbest olarak da çalışmalar sürdürülebilir. Bahçe ve tarla bitkileri bölümü kontenjanı en fazla 45-50 kişiyle sınırlandırılmıştır. Bu bölüm pratik çalışma gerektiğinden, fazla kişi sayısı eğitimin kalitesini düşürmektedir. Bahçe bitkileri bölümü ve tarla bitkileri bölümünün birleştiği bu bölüm, tarım alanında kapsamlı bir eğitim vermektedir.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir