Bağcılık (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Bağcılık (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Bağcılık taban puanları 2020 verileri ışığında 2 yıllık bölümü sizlere aktarıyoruz. Bağcılık başarı sıralaması 2019 için önlisans programı aktif üniversiteleri listelemekteyiz. Ayrıca Bağcılık 2 yıllık bölümü için de sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz.

Bağcılık taban puanları 2019 ön lisans değerlerinde ilk olarak MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ görmekteyiz. Bu üniversitenin dışında başka bir okulun listede olmadığını görüyoruz. Tek seçeneğiniz MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ olacaktır.

Bağcılık başarı sıralaması 2020 için bir diğer önemli husus ise taban puanlarıdır. Öncelikle puan nezdinde bakacak olursak net bir sonuç ortaya koyamıyoruz. Geçtiğimiz sene TYT puan türünde 25 kontenjan ile açılmış olan önlisans programında yeterli kontenjan sayısına ulaşılamadığı için taban puanı ve tahmini başarı sıralaması belirlenemedi. Bu aşamada net bir değer ortaya koyamıyoruz.

YÖK ATLAS verileri ışığında oluşturulan Bağcılık taban puanları ön lisans – iki yıllık olduğu için TYT puanı üzerinden belirlenmektedir. Bağcılık başarı sıralaması da aynı şekilde Temel Yeterlilik Testi sonucunuza göre belirlenir.

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİBağcılıkTYT25OluşmadıOluşmadı
  Sanat Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)