Arıcılık (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Arıcılık (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Arıcılık taban puanları 2020 verileri ışığında 2 yıllık bölümü sizlere aktarıyoruz. Arıcılık başarı sıralaması 2019 için önlisans programı aktif üniversiteleri listelemekteyiz. Ayrıca Arıcılık 2 yıllık bölümü için de sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz.

Arıcılık taban puanları 2019 ön lisans değerlerinde ilk olarak MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ görmekteyiz. Bu okulun ardından ise BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ geliyor. Aralarında çok fazla fark olmasa da üçüncü sırada DÜZCE ÜNİVERSİTESİ bulunuyor. Tabi bunun dışında da üniversiteler ve aktif ön lisans programları bulunuyor.

Arıcılık başarı sıralaması 2020 için bir diğer önemli husus ise taban puanlarıdır. Öncelikle puan nezdinde bakacak olursak yüz doksan – yüz doksan beş puan arasında bir sonuç almanız gerekir. Sıralama bakımından incelersek ise 1 milyon 600 bin ile 1 milyon 700 bin arasında bir sonucunuz olmalı. Tabi hedefinizdeki üniversiteye göre bu değişkenlik gösterecektir.

YÖK ATLAS verileri ışığında oluşturulan Arıcılık taban puanları ön lisans – iki yıllık olduğu için TYT puanı üzerinden belirlenmektedir. Arıcılık başarı sıralaması da aynı şekilde Temel Yeterlilik Testi sonucunuza göre belirlenir.

  Mimari Restorasyon (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİArıcılıkTYT20191,377491686671
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİArıcılıkTYT15OluşmadıOluşmadı
DÜZCE ÜNİVERSİTESİArıcılıkTYT20OluşmadıOluşmadı