Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Taban Puanları – Başarı Sıralaması (2019-2020)

Aile ve Tuketici Bilimleri Bolumu Taban Puanlari Basari SiralamasiÜniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin bünyesinde 4 yıllık lisans programı olarak faaliyet gösteren ilgili bölüm, gelişen dünya standartları dikkate alınarak müspet ve sosyal bilimler eşliğinde hazırlanan ders içeriklerinde eğitim vermektedir. Teorik ve saha uygulamalarının önem kazandığı bölümde planlama ve danışmanlık yapabilecek, vizyon sahibi mezunlar yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Aile ve Tüketici Bilimleri dersleri bu anlamda bir toplumu oluşturan tüm değerleri kapsayacak şekilde hazırlanmaktadır.

ÜniversiteProgram AdıPuan TürüŞehirTaban PuanıBaşarı Sırası
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİAile ve Tüketici BilimleriTMANKARA318,52241173,034
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİAile ve Tüketici Bilimleri (KKTC Uyruklu)TMANKARA

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Aile ve Tüketici Bilimleri Nedir?

Toplumları oluşturan en küçük yapı taşı olarak bilinen ailelerin toplumsal refahını artırmak, ailelerin sahip oldukları kaynakları verimli kullanma bilinci kazandırmak, başta ekonomik olmak üzere her alanda ailelerin refah düzeyini artırarak uluslararası standartlarına ulaştırmak için kamu kurumlarında iyileştirmeler ve eğitimler düzenlenmesi aile ve tüketici hizmetleri kapsamına girmektedir. Kamu kurumlarının hizmet kalitesini artırarak toplumun refahı için gerekli planlamaları yapabilen kurumlar haline getirmek için yapılan tüm çalışmalar Aile ve Tüketici Bilimleri uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı Taban Puanları - Başarı Sıralaması (2019-2020)

Aile ve Tüketici Bilimleri Hakkında Bilgi

4 yıllık lisans programına giriş hakkı kazanabilmek için adayların Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü başarı sıralaması sınırı olarak belirtilen ilk 173.034 kişi arasına girmesi gerekmektedir. TM puan türünden alım yapan Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü taban puanı 318.522 olarak geçtiğimiz tercih döneminde gerçekleşmiştir.

Aile ve Tüketici Bilimleri İş İmkanları (Ne İş Yapar?)

İçerisinde 1 kişilik KKTC uyruklu adaylara da yer ayrıldığı Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü kontenjan sayısı 82 kişi olarak belirlenmiş olup 2018 yılı içerisinde açılan kontenjanlara büyük ilgi gösterilmiştir. Gösterilen ilgide bölüm mezunlarının;

  • C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı,
  • Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetim Genel Müdürlüğü,
  • Halk Eğitim Merkezleri,
  • Kamu hastaneleri,
  • Özel hastaneler,
  • Huzurevleri,
  • Öğrenci yurtları,
  • Akademisyen olarak üniversiteler,
  • Hipermarketler ve kurumsal özel sektör şirketler

Tarafından istihdam edilmesinden kaynaklanmaktadır.