Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü Taban Puanları – Başarı Sıralaması

Agac isleri endustri muhendisligi bolumu taban puanlari basari siralamasiDevlet üniversitelerinin Teknoloji Fakülteleri dahilinde faaliyet gösteren ilgili bölüm, teorik ve uygulamalı olarak ağaç hammaddeli ürünlerin tasarımından imalatına kadar geçen sürece hakim ve ilgili ürünlerin kalite kontrolünü yapabilecek mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Nitelikli iş gücüne olan talep doğrultusunda gösterilen Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği dersleri, kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarına cevap verilmesi amacıyla hazırlanmaktadır.

ÜniversiteProgram AdıPuan TürüŞehirTaban PuanıBaşarı Sırası
GAZİ ÜNİVERSİTESİAğaç İşleri Endüstri MühendisliğiMFANKARA
GAZİ ÜNİVERSİTESİAğaç İşleri Endüstri Mühendisliği (KKTC Uyruklu)MFANKARA
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİAğaç İşleri Endüstri MühendisliğiMFMUĞLA

ÜNİVERSİTE TERCİH ROBOTUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Nedir?

Ağaç malzemesini kullanarak üretilebilecek ürünlerin tasarımı, tasarımın hayata geçirilmesi için gerekli planlamanın yapılması, üretim sürecinin yakından takip edilmesi ve süreç sonunda elde edilen ürünün kalite kontrolünün yapılabilmesi için Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bilgi ve birikimine ihtiyaç duyulmaktadır. İlgili Mühendislik ihtiyaçlarına karşılık verecek nitelikli personel yetiştirilmesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği’nin vazifesidir.

  Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları - Başarı Sıralaması

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Hakkında Bilgi

İmza yetkisi bulunan ilgili bölümde okumak için YKS’de ortalama 251.000 kişinin arasına girerek Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümü başarı sıralaması talebini karşılamanız gerekmektedir. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü kontenjan olarak 26 kişi belirlemiştir. 26 kişilik kontenjanın 1 kişisi KKTC uyruklu adaylara ayrılmıştır.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği İş İmkanları (Ne İş Yapar?)

YKS sınavı MF puan türünden 246.861 alarak Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü taban puanı şartını sağlayan adaylar için bölümün kapıları açılarak gerekli eğitimi almalarının önü açılmaktadır. 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış Ağaç İşleri Endüstri Mühendisleri için;

  • Devlet Planlama Teşkilatı,
  • Türk Patent Enstitüsü,
  • Endüstri Meslek Liseleri,
  • KOSGEB

Kapılarını açmaktadır. Özel sektörde mobilya ve mutfak dolabı imalatı gerçekleştiren şirketler başta olmak üzere pek çok şirket AR-GE bölümlerine ilgili bölüm mezunlarından alım yapmaktadır. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği maaşları özel sektör için yeni başlandığı taktirde 3.000 TL civarlarında gelişirken, artan iş tecrübesi ve kurumsal bir firma seçimi ile bu başlangıç fiyatının zamanla arttığı bilinmektedir. Bölüm mezunlarının kamu maaşları ise standart mühendis maaşı olarak hesaplanmaktadır.

  Basım Teknolojileri (Yüksekokul) Taban Puanları - Başarı Sıralaması

İçindekiler


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir