2. Dereceden Denklemler – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

tyt matematik 2. dereceden denklemler konu anlatımı soru çözümü

TYT Matematik dersinin temeli olan fonksiyonlardan sonra denklemler önemli bir yer oluşturmaktadır. Ünite ile ilgili söylememiz gereken ilk şey, konunun kesinlikle tüm sayısal derslerde karşımıza çıkabileceğidir. Bunun yanı sıra iktisat, mühendislik, mimarlık ve benzer onlarca bölüm – fakültede okumak isteyen öğrenciler bu konu ile sık sık karşılaşacaktır. Sizlere tyt matematik 2. dereceden denklemler konu anlatımı konusunda en iyi kaynakları sunmaya çalışacağız.

Ünite ile ilgili bazı yeni terimler öğreneceksiniz, fakat bu terimlerin yanı sıra pratikte kullanılan birkaç ipucu da bulunuyor. Özellikle soru çözümü sırasında bu pratik yollardan faydalanmanız önemli. Zamandan tasarruf ve doğru yapma konusunda sizlere yardımcı olacaklar. Bu hususta tyt matematik 2. dereceden denklemler soru çözümü videolarını da izlemenizi öneriyoruz.

Geçtiğimiz senelerde direkt ünite ismi bakımından çıkan soruları incelemek doğru olmaz. Dediğimiz gibi, türevden integrale; problemlerden karmaşık sayılara kadar pek çok ünitede kullanmanız gerekecek. Bu sebepten dolayı kesinlikle dikkatli bir şekilde çalışmalı ve bol pratik yapmalısınız. Karşılığını en az 5-6 net olarak alacağınızdan şüpheniz olmasın.

  Sayı Basamakları - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

2. Dereceden Denklemler Konu Anlatımı Videosu

TYT müfredatının yanı sıra AYT müfredatında da bulunmasından dolayı 2. dereceden denklemler konu anlatımı kaynağı olarak iki sınavı da etkileyecek bir içerik bulma gayretinde olduk. Kampüs isimli youtube kanalından paylaşılan ve yaklaşık yarım saatlik bir anlatım süresi bulunan ders içeriğini sizlere sunuyoruz. Temel ve konuda yer alan alt başlıkları öğrenmeniz açısından yeterli olacaktır. Fakat bu sadece 3 aşamalı çalışma yönteminin ilk aşaması olarak karşımıza çıkacak. Şimdi sırada soru çözümü var.

Biraz daha detaylı şekilde öğrenmek istiyorsanız Hocalara Geldik tarafından hazırlanan ve toplamda 5 aşamadan oluşan playlisti izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=UkK52NkqdWM&list=PLIBjFaUoJJ93eil9a2158xlPry8MUwWuo

2. Dereceden Denklemler Soru Çözümü Videosu

Ders çalışma aşamalarının ikinci kısmında ise 2. dereceden denklemler soru çözümü videosu ile karşılaşacaksınız. Konu anlatımını tamamladıktan sonra ne tip soruların çıktığını ve nasıl çözüldüğünü öğrenmeniz hayati önem taşıyor. Eğer direkt soru bankanızı önünüze alırsanız soru tiplerinin çözüm yöntemlerini anlamadan, kendi kendinize bir şeyler yapmaya başlayacaksınız. Bu da hem kavrama hem de zaman sorununa neden olacaktır.

  Temel Kavramlar - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Sizler için araştırdık ve üniteyi en iyi şekilde aktaracak Ceyhun Hoca imzası taşıyan videoyu bulduk. 2016 yılında yayınlanan fakat müfredat bakımından uygun olan videoda toplam 48 soru detaylı şekilde çözülmekte. 1 saat 24 dakikalık uzunluğa sahip olmasından dolayı biraz yavaş ilerleyecektir fakat ilginizi verdiğiniz zaman maksimum fayda sağlayacağınızı düşünüyoruz.

Ders çalışmaya yeni başlayanlardansanız sizlere öncelikli tavsiyemiz tyt matematik müfredatı hakkında gerekli araştırmaları yapmanız olacak. Sitemizde konu dağılımı – soru dağılımı bakımından bir yazımız bulunuyor.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 5,00)
Loading...
  1. Hem tytde hem aytde olmasından dolayı dikkatle çalışmaya özen gösteriyorum. Sizin düzeninize göre hareket ettim ve şu an 3. soru bankamı da tamamladım.

Yorumlar kapalı.